Artikla ry:n sääntömääräinen syyskokous

KOKOUSKUTSU 6.11.2018

 

Oikeustieteen ylioppilaiden yhdistys Artikla ry:n hallitus toivottaa kaikki yhdistyksen jäsenet lämpimästi tervetulleiksi sääntömääräiseen syyskokoukseen.

 

Aika:              Keskiviikkona 14.11.2018 klo 15.00

 

Paikka:          Lapin yliopisto, luentosali 1 (Fellman-sali)

 

Kokouksessa hyväksytään muun muassa toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2019, valitaan yhdistyksen hallituksen jäsenet, toimihenkilöt sekä tilintarkasta ensi vuodelle sekä päätetään jäsen- ja kannattajajäsenmaksujen sekä liittymismaksun suuruudesta. Kokouksen esityslista liitteineen on julkaistu Artiklan sähköpostilistalla sekä ilmoitustaululla. Lisäksi kokousmateriaaleihin voi halutessaan tutustua Artiklan toimistolla.

 

Varauduthan todistamaan jäsenyytesi Artiklan jäsentarralla.

 

Artikla ry:n hallituksen puolesta,​

 

Jenna Yli-Arvo

Hallituksen puheenjohtaja

puheenjohtaja@artikla.fi

p. 050 430 5425